Facebook güvenliğiniz için şifrenizi korumanız ve belli aralıklarla değiştirmeniz uygun olacaktır. Face şifre değiştirme işlemi gayet kolay bir işlem. Şimdi facebook’ta şifre değiştirme ile ilgili ayrıntıları anlatacağım.

face-sifre-degistirme

Şifreniz kendinizin ve arkadaşlarınızın kişisel bilgilerinin korunması için çok önemli. Bunun yanında hesabınızın şifresi kötü niyetli şahısların eline geçtiğinde, bu şahıslar profilinizde istenmeyen, şeyler paylaşılabiliyor. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve istenmeyen gönderilerin önüne geçmek için güvenilir bir bilgisayardan Facebook şifrenizi değiştirmek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın. Sonra aşağıdaki anlatılanları tek tek takip edin.

Face şifre değiştirme nasıl yapılır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki yıldız simgesine tıklayıp menüyü açın. Açılan menüden “Hesap Ayarları” yazılı sekmeye tıklayın. Bu sekme sizi “Hesap Ayarları” sayfasına götürecek. Bu sayfadaki şifre satırına gelin ve satırın sonundaki “Düzenle” bağlantısına tıklayın. Bağlantıya tıkladıktan sonra şifre  değiştirme formu karşınıza çıkacak. Bu forma önce mevcut şifrenizi, ardında da yeni şifrenizi girdikten  sonra “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklıyorsunuz ve şifre değiştirme işlemini bitiriyorsunuz. Yukarıda anlattıklarımı adım adın yaptığınızda hesabınızın şifresini başarıyla değiştirmiş olacaksınız. Şifrenizi tuş kaydedici veya diğer casus yazılımların bulaşmadığı, temiz bir bilgisayardan değiştirmeye özen gösterin. (kaynak: facebookhesapkapat.com)

Facebook şifre yenileme

Facebook şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim diyorsanız okumaya devam edin. Facebook şifre yenileme kodu nedir öncelikle onu bilmeniz gerekiyor. Facebook şifre değiştirme ve sıfırlama işlemlerinde kullanılmaktadır. Facebook şifre değiştirme işlemlerini tamamlamanız için uygulamanız gereken adımlar şu şekilde;

Giriş ekranında solda “Şifremi Unuttum” bölümü bulun. Email ve Şifremizi yazdığımız yerin altında bulunuyor, ona tıklayın. Bu siteye üye olduğumuz Mail adresinizi girin ve “Şifreyi Resetle” a tıklayın. Mail adresinize bir mail gelecek. Gelen Mailde; “Yeni bir Şifre Istediniz. Şifreyi onaylamak için aşağıdaki linke tıklayın” yazan yerin altındaki linke tıklayın. Sizi facebook’a yönlendirecektir. Burada karşımıza “Yeni Şifre” ve “Şifreyi Onayla” alanlarını göreceksiniz. İlkine seçmek istediğiniz Şifreyi yazın. Aynı şifreyi ikincisine de yazın. Böylece Yeni Şifreniz doğrulanacak ve sizi Facebook Profilinize gönderecek. (kaynak: portalhaber.net)

Facebook’ta artık güvenlik çok önemli… Bu konulara herkes önem vermeli. Örneğin, face şifre çalma veya şifre kırma işlemi de çok zor değil… Bu, şifrenin periyodik değiştirilmemesi ve kullanıcıların güvenlik konusunda yeterince bilgili ve ilgili olmamasından kaynaklanıyor. Güvenliğimizi önemseyelim…