İsim değiştirme herhangi bir site için pek sorun olmayabilir ve çoğumuz da bunu tecrübe etmişizdir. Ancak iş facebook gibi sitelerde isim değiştirmeye gelince değişiyor. Facebook ilk çıktığı günden bu günü kurallarında birçok değişiklik yaptı. Face isim değiştirme olayı da bu köklü değişikliklerin başında geliyor.

face-isim-degistirme

Facebook da isim değişikliği nasıl yapılır?

Birçok kişi üye olduğu sitelerde bir süre sonra ismini/nickini değiştirmeyi istemektedir. Kimi siteler bu değişimi kabul etmektedir, kimi siteler ise isim değişikliğine müsaade etmemektedir. Facebook kullanıcı adı değiştirmeye müsaade etmektedir. Fakat birkaç isim değiştirme hakkınız olduğunu belirtmek isteriz. Yani facebookta kaç isim değiştirme hakkı vardır sorusuna net bir cevap veremeyiz, facebook da hesap ayarları kısmında bu soruya “birkaç” yanıtını veriyor. Bunun değişken olduğunu gördük. Özellikle sık isim değiştirmelerde facebook’un uzun süre isim değiştirme hakkını durdurduğunu hatta kimilerinde artık kullanıcı adının değişmediğini test ettik. Facebook adımı değiştiremiyorum şikayetlerinin nedeni sık isim değiştirmekten kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda bir süre kullanıcı adınızla barışık yaşayıp sonra tekrar isim değiştirmenizi öneririz.

Şimdi facebookta isim yani kullanıcı adı nasıl değiştirilir görelim. Sağ üstte ayar simgesine tıklayıp “hesap ayarları”na tıklıyoruz. İsterseniz bu bölüme direkt https://www.facebook.com/settings adresinden gidebilirsiniz. Buradan “Adın” yazan kısmın yanında facebook kullanıcı adımız yazar. Bunun karşısında ise “düzenle” yazmaktadır. “Düzenle”ye tıklayalım. Nüfus cüzdanında yazan 1. adın kısmına yeni ismimizi yazalım. İstersek nüfus cüzdanında yazan ikinci 2. adın kısmını da doldurabiliriz. Sonra nüfus cüzdanında yazan soyadın bölümünü de yazalım. Bu bilgileri nüfus cüzdanınıza göre doldurmak zorunda olmadığınızı hatırlatalım ayrıca. Gerekli değişikliği yaptıktan sonra “değişiklikleri kaydet” butonuna tıklayıp işlemi sonlandıralım. Burada “diğer adın” yazan bir seçenek var, bu da adınızın yanında parantez içinde yazan bölümdür. Facebookta parantez içinde isim, yazı nasıl yazılır derseniz bu bölümden yani “diğer adın” bölümünden yapabilirsiniz. (kaynak: http://bilgiduragi.blogspot.com)

http://www.youtube.com/watch?v=RVs5KdVrFK0&feature=youtube_gdata_player

Face isim değiştirme hilesi var mı?

Eskiden böyle bir hile ile isim değiştirenler vardı. Şu anda da halen yapılabilen bir hile var mı, bilmiyorum. Ama hileye başvurmanın uygun olmadığını düşünüyorum.